Vodilni partner, KGZS Nova Gorica, je ob zaključku projekta organiziral javni dogodek, namenjenem kmetijam in drugim, ki jih zanima gojenje divjih špargljev. Na dogodku so bile predstavljene ugotovitve testiranja različnih zastirk, kot možne tehnologije za zatiranje mahov in lišajev v pridelavi sadik divjih špargljev. Mahovi in lišaji so namreč eden od izziv za tiste, ki se lotevajo pridelave sadik divjih špargljev.
Skupno je bilo v poskus vključenih več kot 700 sadik na sedmih lokacijah na prostem in rastlinjakih, ki jih je vzgojila Mojca Rehar Klančič iz vrtnarije Trajnice Golob-Klančič. Uporabljene so bile tri različne vrste zastirk – slama, miskant in drobna frakcija lubja. Gre za zastirke, ki so cenovno dostopne in iz naravnih materialov. Na štirih lokacijah kmetij je poskus potekal na prostem, na treh pa v rastlinjakih. Rezultat poskusa je pokazal, da se je na vseh lokacijah najbolje obnesla zastirka iz lubja. Tudi ostali dve zastirki sta bili zadovoljivi, je pa bilo doziranje zastirke iz lubja časovno najmanj zahtevno in tudi ni bilo izpiranja pri zalivanju.
Brez okušanja in pokušanja seveda ne gre, za kar je bila prilika v okviru dogodka, kot tudi na kulinaričnih delavnicah v spomladanskem času.
Del zaključnih aktivnosti so bile tudi delavnice, namenjene prenosu znanja za različne ciljne javnosti. Ena je potekla tudi pri nas, v okviru katere je Mojca Rehar Klančič, sicer partner v projektu, predstavila divje šparglje in njihovo vzgojo. Udeležencem pa je postopek sajenja sadik špargljev tudi demonstrirala.
Udeleženci dogodka so prejeli tudi zgibanko, ki je bila izdana ob zaključku projekta, s predstavitvijo projekta in pilotnega poizkusa. O projektu je bila posneta rudi radijska oddaja. Vabljeni k branju in poslušanju.
Aktivnost je del projekta »Tehnologija obvladovanja zapleveljenosti in razrasti lišajev in mahov v pridelavi sadik divjih špargljev (Asparagus Acutifolius) in poskusna pridelava na kmetijah«, ki je sofinanciran iz sredstev Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja (EKSRP).